Starter Matcha Premium

170,00 zł Brutto
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna płatność

 

Szybka dostawa (wysyłamy w 24h)

 

Darmowa dostawa powyżej 100 zł

Do przygotowania idealnej w konsystencji i smaku herbaty matcha potrzebujesz tradycyjnych japońskich przyrządów. Dlatego nasze zestawy herbaciane nadają się dla osób początkujących i doświadczonych w ceremonialnej sztuce przyrządzania herbaty. Ju Matcha STARTER Matcha Premium zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć robić herbatę matcha w domu.

STARTER zawiera piękną, ręcznie wykonaną czarkę, chasen, chashaku (bambusową łyżeczkę) i 30g herbaty Matcha Premium. Idealny zestaw na idealny początek dnia.


Zestaw zawiera:

  • Matcha Premium 30g
  • Chasen
  • Czarka
  • Chashaku

PRZEPIS- TRADYCYJNA METODA PRZYGOTOWANIA MATCHY (CHANOYU), jej pochodzenie wywodzi się z Japońskiej Ceremonii Herbacianej. Tradycyjna Japońska Ceremonia Herbaciana to piękny, trwający ponad godzinę rytuał. Jednak my pomożemy Ci przygotować matchę dosłownie w kilka chwil. Ten przepis pozwoli Ci delektować się swoją ulubioną matchą nawet wtedy, gdy nie masz czasu. 

POTRZEBUJEMY:
-Czarkę (miskę),
-Chasen (bambusową miotełkę),
-Chashaku (bambusową łyżeczkę),
-Matchę Uji 2g,
-Wodę 100ml

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Proponowana porcja to dwie łyżeczki chashaku (2 gramy) na szklankę.

Za pomocą chashaku (bambusowej łyżeczki) wsypujemy 2 gramy matchy do czarki. Zalewamy 100ml przegotowanej wody o temperaturze 70-80 stopni Celsjusza i energicznie mieszamy chasenem (bambusową miotełką) przez ok. 30 sekund, aż powstanie na powierzchni gęsta pianka.