Premium Matcha Yame

30g i 50g
80,00 zł Brutto
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna płatność

 

Szybka dostawa (wysyłamy w 24h)

 

Darmowa dostawa powyżej 100 zł

Matcha premium

Matcha Yame pochodzi z pierwszego zbioru najdelikatniejszych, drobnych listków. Matcha z pierwszych zbiorów ma słodki i delikatny smak umami, charakteryzuje ją piękny, intensywny zielony kolor. W Matchy Yame nie wyczujemy goryczy. Matcha Yame dojrzewa na polach uprawnych w mieście Yame, prefekturze Fukuoka w Japonii. Występują tam najlepsze warunki do uprawy herbaty. Bogata gleba, obfite opady deszczu, idealne nasłonecznienie dzięki górzystym terenom.

Pochodzenie: Yame, Prefektura Fukuoka, JAPONIA 

PRZEPIS- TRADYCYJNA METODA PRZYGOTOWANIA MATCHY (CHANOYU), jej pochodzenie wywodzi się z Japońskiej Ceremonii Herbacianej. Tradycyjna Japońska Ceremonia Herbaciana to piękny, trwający ponad godzinę rytuał. Jednak my pomożemy Ci przygotować matchę dosłownie w kilka chwil. Ten przepis pozwoli Ci delektować się swoją ulubioną matchą nawet wtedy, gdy nie masz czasu. 

POTRZEBUJEMY:

-Chasen (bambusową miotełkę),
-Chashaku (bambusową łyżeczkę),
-Czarkę,
-Matchę Yame 2g,
-Wodę 100ml

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Proponowana porcja to dwie łyżeczki chashaku (2 gramy) na szklankę.

Za pomocą chashaku (bambusowej łyżeczki) wsypujemy 2 gramy matchy do czarki. Zalewamy 100ml przegotowanej wody o temperaturze 70-80 stopni Celsjusza i energicznie mieszamy chasenem (bambusową miotełką) przez ok. 30 sekund, aż powstanie na powierzchni gęsta pianka.

Specyficzne kody

EAN13
34552121451